Seçimlerde AKP'yi bekleyen tehlike!

27 Nisan muhtırası... Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kilitleyen 367 tartışmaları... Ve hükümeti değiştirmek için bulunulan diğer tüm girişimler, AKP'nin öğrenmeye açık bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. AKP, 27 Nisan bildirisinden ve 367 tartışmalarından dersler çıkardı.

Ve bu gelişmeleri kendi lehine avantaja dönüştürmeyi başardı. 22 Temmuz'daki yüzde kırk yedilik galibiyet, işte bu sayede, partinin öğrenmeye açık yapısı ve başarılı yönetimiyle geldi.

Peki AKP, hakkında açılan kapatma davasından da dersler çıkardı mı? Bu sorunun cevabı şimdilik parti yönetiminde gizli.

Ancak bu kez, yani kapatma davasının ardından AKP'nin bir dezavantajı kendi lehine çevirebildiğini söylemek pek mümkün değil! Bu saptamada, AKP'li bazı belediyelerin alkollü içki satışını engellemeye yönelik uygulamalarının payı büyük. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Moda İskelesi'ne getirdiği içki yasağı ve ardından Keçiören'de patlak veren tekel bayiine dayak skandalı, en çok da AKP'li olmadıkları halde bu partiye oy verenleri öfkelendirdi.

'Dindar' yapısından yola çıkarak dogmatik olmasını bekleyen kimi seçmenler AKP'nin pragmatik ve hayatı yakalayan çizgisini görerek bu partiye oy verdiler. Oysa şimdi bunun tam tersi bir tablo oluşmaya başladı.

Medyanın gündeminden düşmeyen içki yasağı haberleri, AKP'yi, tahmin edilenden çok daha fazla yıprattı. İşte bu nedenle, başbakanın bir an önce kaygıları gidermeye yönelik girişimlerde bulunması kaçınılmaz görünüyor. Yoksa AKP için yerel seçimler öncesi durum özellikle metropollerde hiç iç açıcı değil!

Diyarbakır içeri, PKK dışarı!

Rahmetli Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın Güneydoğulu gençleri terörden uzak tutmak ve ülkeye entegre olmalarını sağlamak amacıyla büyük destek verdiği Diyarbakırspor, rakip takım taraftarlarınca saha dışına itilmeye çalışılıyor. Hem de çok çirkin bir tezahüratla.

Diyarbakırspor kendi evinde yaptığı tüm maçlarda rakip takımı Türk bayraklarıyla karşılarken, deplasmanda doksan dakika "PKK dışarı" tezahüratlarına maruz kalıyor.

Bu yetmezmiş gibi Futbol Federasyonu atılan bu sloganları hakaret saymayıp, kulüplere ceza vermeyince, Diyarbakırspor'a yönelik bu çirkin kampanya giderek büyüyor.

Terör örgütünün gururunu okşayan tezahüratlar statlardan yükselirken, Ffederasyon'un durumu görmezden gelmesi büyük bir gaflet! 

Rütbe cahili akredite basın

Genelkurmay'ın akreditasyon uygulaması sürüyor. Bu nedenle Genelkurmay Başkanlığı ile ilgili tüm organizasyonları akredite olan medya kuruluşları takip edebiliyor.

30 Ağustos resepsiyonu bu organizasyonların sonuncusuydu. Yalnızca akredite basının takip ettiği resepsiyonda tüm gazeteler büyük bir hataya imza attılar.

Başta Doğan Grubu olmak üzere Akşam dahil tüm akredite gazeteler "Bu yıl resepsiyona astsubaylar da davet edildi" diye yazdı.

Bu bilgiye iliştirilen fotoğraflarda ise uzman çavuşlar vardı. Astsubaylar ile uzman çavuşlar arasındaki rütbe farkını bilmeyen gazetecilerin de akredite olduğu Genelkurmay'ın duruma el atması, en azından internet sitesinde bu rütbe cahilliğini gidermesi zaruri görünüyor!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !