Derin devlet dandik çıktı!

 

Suikastlar düzenledi... İnfialler yarattı... Onlarca bomba patlattı... Yüzlerce infaz yaptı... Kan döktü... İstanbul Üniversitesi Katliamı... 7 TİP'li öğrencinin öldürülmesi... Kanlı 1 Mayıs... Balgat Katliamı... Ve daha niceleri... H Doğan Öz... Bedrettin Cömert... Muammer Aksoy... Bahriye Üçok... Abdi İpekçi... Çetin Emeç... Uğur Mumcu... Ahmet Taner Kışlalı... Necip Hablemitoğlu suikastları...

 

Nasıl bir oluşumdu? Kimlerden kuruluydu? Devletin içinde miydi? Yoksa ayrı bir devlet miydi? Arkasında hangi karanlık güçler vardı?  Bakanlar, Başbakanlar... Emniyetçiler, istihbaratçılar... Hakimler, savcılar... Gazeteciler, yazarlar... 30 küsur yıl boyunca... Kimseler ortaya çıkaramadı. Bir operasyon... İki telefon dinlemesi... Üç tane teknik takip... Dört sorgu... Beş dakikada bitti iş! Nasıl da tasfiye ediliverdi!? Meğer çok dandikmiş derin devlet çoook! Tabi yersen!...

** Medyada küslük olmaz! **

Tophanede başlayan fasıl muhabbetleri Doktor Hüseyin Lüleci'nin ev sahipliğinde Beykoz'da Boğaz'ı ayaklar altına alan eşsiz manzaralı bir villada sürdü. Yalnız manzara değil, bu kez konuklar da eşsizdi. Gerçekten eşsiz. Evli olanlar tek, bekarlar yalnız gelmişti. Tek bir kişi dışında.. Ona geçmeden önce... Fehmi Koru, Selahattin Sadıkoğlu, Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert, Nuray Mert, Elif Çakır ve Levent Gültekin kemikleşen kadrodan... Fasıla yeni katılan isimler ise Mehmet Barlas, Nail Keçili, eski Kültür Bakanı Atilla Ko ç ve Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül oldu.

Şimdi gelelim gecenin bombasına.. Nuray Mert fasıla İclal Aydın'ı da davet etmişti. İclal Aydın salona Ahmet Hakan ile birlikte girince gözler yerinden oynadı. Gazetelerindeki köşelerinden birbirlerine yazı bombardımanıyla savaş açan ikiliyi yan yana görenler şaşkınlıklarını gizleyemeyip sordular; '-Yahu siz küs değil miydiniz?' Aynı merakla sorulabilecek başka soruların önüne geçen öldürücü darbe Ahmet Hakan'dan geldi; '-Medyada küslük olmaz!' Doğru söze ne denir..

Zaten geceye katılanlar da hemen oracıkta tebessüm eden yüzlerle katılıverdiler bu söze.. Bakalım yakın bir zamanda Ahmet Hakan'ı Haşmet Babaoğlu, Hasan Karakaya veya Hıncal Uluç ile de yan yana görebilecek miyiz? Ahmet Hakan, gamzeli-gamzesiz ayrımı yapmazsa, 3H (Hasan, Haşmet, Hıncal) ile barış hiç uzak değil haberiniz olsun!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !